fotel_quersus_g700_test_gildia_ggk

Fotel Quersus Q702 — test

Plusy:
+ Łatwość montażu
+ Przyjemna w dotyku ekoskóra
+ Wygoda
+ Jakość wykonania
+ Solidność konstrukcji
+ Możliwości konfiguracji
+ Ergonomiczny zagłówek

Minusy:
- Wsparcie odcinka lędźwiowego mogłoby być odrobinę bardziej wypukłe przy maksymalnym ustawieniu
- Przy wyższych temperaturach otoczenia brak wentylacji pleców na pewno będzie się dawał we znaki
- Cena
- Sugerowany przez producenta wzrost użytkownika (min. 175 cm) wydaje się odrobinę zaniżony
- Twardość fotela może nie przypaść wszystkim do gustu


Polski producent foteli dla graczy Quersus wyprodukował bardzo ciekawy produkt, przeznaczony głównie dla e-sportowców, aczkolwiek celnie trafiający w potrzeby graczy, którzy po prostu spędzają długie godziny przy komputerze. Solidny i elegancki fotel zdaje się spełniać wszelkie potrzeby profesjonalistów, o ile oni spełniają warunek odpowiedniego wzrostu, inaczej w siedzisku można dosłownie utonąć. Jeśli jednak spełniamy te wymagania, możemy przygotować się na wielogodzinne potyczki bez uczucia bolących pleców, skupiając się tylko na rozgrywce.

WP_20161202_13_49_30_Pro

Pierwsze wrażenie

Pierwsze, co rzuca się w oczy po rozpakowaniu kartonu, to bardzo wysoka jakość wykonania elementów fotela. Pomijając wskazujący na solidną konstrukcję ciężar, każda część zestawu wyprodukowana jest bardzo starannie. Elementy spakowane są dość ciasno, dodatkowo obicie w miejscach, gdzie mogłyby stykać się z np. metalowymi powierzchniami, jest odpowiednio zabezpieczone. Wracając na chwilę do ciężaru – wskazywany przez producenta to 32KG, w połączeniu z dość sporymi gabarytami kartonu sugerowałbym przygotowanie się na konieczność dwuosobowego wnoszenia sprzętu na wyższe piętra. Zestaw zawiera 10 śrub, a samo złożenie fotela jest intuicyjne i szybkie, nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Transport po złożeniu nie sprawia żadnych problemów dzięki świetnie działającym kółkom, trzeba tylko pamiętać że w połączeniu z wagą sprzętu – może on nabrać całkiem sporego rozpędu.

WP_20161202_13_54_34_Pro

Wygląd/Design

Fotel prezentuje się wybornie. Obicie wykonano z wysokiej jakości skóry syntetycznej, co rzutuje na wytrzymałość. Testowany przeze mnie egzemplarz posiadał wstawki w kolorze szarym, informacje ze strony producenta wskazują, że produkowane są również wersje z czerwonymi i zielonymi. Materiał obicia to wysokiej jakości ekoskóra, odporna na ścieranie, ale jednocześnie bardzo przyjemna w dotyku i miękka.

WP_20161202_14_27_38_Pro

Skóra jest idealnie napięta na całym obszarze, nie można również przyczepić się do szwów, całość sprawa wrażenie niezwykle starannego wykonania. Bardzo sympatycznie prezentuje się również podgłówek mocowany na górze oparcia za pomocą gumy, w każdej chwili bez konieczności zbędnego wysiłku można go zdemontować, podczas użytkowania przekonałem się że konieczność jego wykorzystania zależy od rodzaju aktywności podczas korzystania z komputera. W moim przypadku podgłówek sprawdzał się idealnie podczas długiego pisania lub grania w gry typu FPS, pozbywałem się go podczas grze na padzie bądź swobodnego przeglądania Internetu. Podłokietniki wykonane są z przyjemnego w dotyku matowego plastiku komponującego się z całością. Konstrukcja jest dość masywna, co słusznie wskazuje na solidność wykonania.

WP_20161202_14_29_10_Pro

Ergonomia/Użytkowanie

Fotel posiada wiele opcji konfiguracji zarówno oparcia jak i podłokietników, a także regulowaną wypukłość w okolicy oparcia odcinka lędźwiowego. Ostatnia cecha jest dość interesująca, gdyż większość tego typu foteli posada osobne poduszki. Wydaje mi się, że wykorzystanie takiego rozwiązania podyktowane jest profilowaniem sprzętu pod osoby powyżej 175 cm wzrostu, które mogą „wsiąść” praktycznie do końca oparcia i, choć osobiście nie czułem potrzeby korzystania z wspomnianej wypukłości, wiem że wielu użytkowników doceni takie rozwiązanie. Podłokietniki posiadają możliwość wielopoziomowej regulacji w czterech kierunkach w zakresach: kątów ustawienia, wysokości, jak i wysunięcia podkładek. Fotel został wyposażony w mechanizm synchro, będącym jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie mechanizmów używanych w tego typu fotelach. Umożliwia on płynną i swobodną zmianę pozycji w trakcie siedzenia, jednocześnie odchylając oparcie i siedzisko o określone proporcje, aby zmianie ulegał kąt między nimi.

WP_20161202_14_20_50_Pro

Producent reklamuje to rozwiązanie jako szczególnie korzystne i zalecane dla osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej. Komfort siedzenia uzupełnia wypełnienie z zimnej pianki. Jest ono dość twarde, co nie wszystkim może przypaść do gustu, jednak wygoda siedzenia jest niepodważalna. Pianka nie odgniata się i jest bardzo trwałą, nie zauważyłem jakichkolwiek wgnieceń i odkształceń zarówno po kilku godzinach użytkowania jak i po zakończeniu testów. Producent zamontował w swoim produkcje miękkie kółka, które nie powinny rysować powierzchni podłogi oraz zapewniają płynną jazdę podczas przesuwania fotela. Aby utrzymać odcinek szyjny w odpowiedniej pozycji przy długich sesjach, otrzymaliśmy poduszkę montowaną za pomocą gumki i nakładaną na górną cześć oparcia.

Wrażenia z użytkowania są wyśmienite: po krótkiej chwili siedzenia czujemy niezwykły komfort, który utrzymuje się przez cały czas niezależnie od tego, jak wiele czasu spędzimy przy komputerze. Niestety, w obecnych warunkach pogodowych nie miałem za bardzo jak sprawdzić, aczkolwiek sądzę że w cieplejsze dni będzie ona się przyklejać do skóry, choć gramatura powierzchni wskazuje że negatywne odczucia z takiego stanu rzeczy powinny być zminimalizowane. Zalecany przez producenta minimalny wzrost jest, jak na mój gust minimalnie zaniżony, przy 180cm wzrostu fotel był idealny, ale czułem że jest to dolna granica.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd/Design: 5/5
Ergonomia: 5/5
Użytkowanie: 5/5
Ogólnie: 5/5

PODSUMOWANIE:

Im więcej spędzałem czasu z Quersus Q702, tym bardziej zyskiwał on w moich oczach, płynnie przechodząc do wymagania codziennej jakości, aż do niechętnego rozstania się ze sprzętem. Pierwsze chwile powrotu do starego fotela obnażyły jego wszystkie słabości, a zarazem uwypukliły wszelkie zalety konstrukcji Quersus. Testowałem fotel w wielu konfiguracjach oraz z różnymi nachyleniami oparcia, ale w każdej komfort siedzenia był bezkompromisowy - w fotelu można nawet spokojnie drzemać. Estetyka produktu na pewno znajdzie szeroką rzeszę fanów. Niestety, osoby niższe niż 175 cm (lub, jak dla mnie, nawet 180cm) powinny zainteresować się inną serią producenta przygotowaną z ich gabarytami w zamyśle. Obicie jest bardzo przyjemne w dotyku, choć może powodować dyskomfort przy wysokich temperaturach otoczenia. Jest to produkt z wyższej półki dostosowany do swojej grupy docelowej, ale trafiający też do zdecydowanie szerszej grupy odbiorców. Reasumując: jest to świetny produkt godny polecenia zarówno profesjonalnym graczom, jak i takim którzy po prostu spędzają dużo czasu przy komputerze.

Komentarze