feat -Creative-Sound-Blaster-Z-SE

Creative Technology poszerza swoją linię kart dźwiękowych z serii Sound Blaster „Z” o wersję Z SE

Creative Technology wypuszcza na rynek odświeżoną wersję karty dźwiękowej Sound Blaster Z, czyli model o nazwie Sound Blaster Z SE. Jest to karta dźwiękowa zbudowana na bazie docenianej przez użytkowników sześciokanałowej karty dźwiękowej Sound Blaster Z.

Parametry nowej karty dźwiękowej SB Z SE są takie same jak jej poprzedniczki SB Z, poczynając od parametrów dźwięku a kończąc na samym oprogramowani, które zostało zaktualizowane do wersji Sound Blaster Command. Jedną z głównych zmian w karcie dźwiękowej jest zastosowanie nowej generacji procesora dźwiękowego Sound Core3D, który odpowiada za zaawansowane, autorskie technologie Creative, takie jak profile SBX, Crystal Voice, Scout Mode, Surround Virtualization, Creative ALchemy.

new -Creative-Sound-Blaster-Z-SE

Karta zajmuje jeden slot PCI-Ex1. Wyposażona jest w metalową obudowę/osłonę EMI, która ma za zadanie chronić elektronikę karty dźwiękowej przed zakłóceniami od fal elektromagnetycznych wydobywających się z innych podzespołów komputera. Za dźwięk odpowiada wspomniany procesor dźwiękowy Sound Core3D i DAC zbudowany na układzie Cirrus Logic; 24 bit/192 kHz i SNR 120 dB. Za wzmocnienie torów słuchawkowych i jakość dźwięku odpowiadają dwa dwukanałowe wzmacniacze operacyjne. Wzmacniacz słuchawkowy jest w stanie wysterować wysokiej jakości słuchawki o impedancji rzędu 600 omów. Użytkownicy panelów przednich mogą skorzystać z 10 pinowego złącza umieszczonego na płytce PCB. W omawianej karcie dźwiękowej tym razem zabrakło podświetlenia LED, które w wersji SB Z jest w kolorze czerwonym.

new -Creative-Sound-Blaster-Z-SE-2

Sound Blaster Z SE zostaje uzupełnione autorskim oprogramowaniem od Creative o nazwie Sound Blaster Command, w którym znajdziemy takie rozwiązania jak gotowe profile dźwiękowe dla słuchawek, głośników, a nawet mikrofonu. Dla lepszego wysterowania swojego sprzętu nagłośnieniowego możemy użyć wbudowanego Equalizera. Nie można zapomnieć o dostępnej technologii „Scout mode”, która ma za zadanie wspomóc graczy w szybszym i lepszym pozycjonowaniu wrogów na polu bitwy.

new -Creative-Sound-Blaster-Z-SE-1

Oprogramowanie daje nam możliwość szybkiego i wygodnego przełączania się między głośnikami a słuchawkami. Użytkownicy poprzedniej wersji SB Z mogą również skorzystać z nowego oprogramowania Sound Blaster Command, które zastąpiło starszą wersję Sound Blaster Control Panel Pro Studio. Karta dźwiękowa Sound BlasterZ SE kosztuje 449zł i jest dostępna na creative.com

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze