feat -Creative-Live!-Cam-Sync-1080p

Creative Live! Cam Sync 1080p – test

Plusy:
- Nieduże rozmiary
- Automatyczna instalacja
- Obiektyw i mikrofony obejmują grupę osób
- Zaślepka na obiektyw


Minusy:
- To bardzo podstawowe narzędzie


Kamerka Creative Live! Cam Sync 1080p to proste, ale bardzo udane urządzenie idealnie się sprawdzające w wideokonferencjach.

W dobie pandemii COVID-19 wiele osób pracuje w trybie home office, więc porządna kamerka stała się sprzętem bardzo potrzebnym dla dużo liczniejszej grupy użytkowników. W pewnym momencie ceny takich urządzeń poszybowały w górę, bo zapasy magazynowe były zbyt skromne, by sprostać popytowi. Dość szczęśliwie dla siebie i użytkowników, firma Creative akurat na połowę tego roku zaplanowała premierę Creative Live! Cam Sync 1080p – urządzenia, które ma zastąpić na rynku wyraźnie przestarzały (ale wciąż bardzo popularny) model Creative Live! Cam Sync HD. Urządzenie można nabyć około 300 złotych i jest to cena całkiem rozsądna, biorąc pod uwagę jego możliwości.
test -Creative-Live!-Cam-Sync-1080p

W odróżnieniu od starszego modelu, Creative Live! Cam Sync 1080p obsługuje rozdzielczość Full HD, utrzymując przy transmisji stabilne 30 FPS. Dla domowego biura to zupełnie wystarczająca jakość. W testach prostych połączeń na kilku aplikacjach zawsze mieliśmy czysty, płynny obraz. Kąt widzenia urządzenia to 77 stopni – wystarczająco szeroki, by objąć na przykład typową rodzinę podczas rozmowy z krewnymi, ale też nie na tyle duży, by pokazać części pomieszczenia, którymi nie chcemy się chwalić. Podwójny mikrofon w technologii MEMS zbiera dźwięk z całego obszaru objętego “okiem” kamery.

test -Creative-Live!-Cam-Sync-1080p-1

W stosunku do poprzedniego modelu wprowadzono szereg dodatkowych ulepszeń. Kamerka Creative Live! Cam Sync 1080p jest całkiem ustawna (czego nie dało się powiedzieć o poprzedniczce), łatwa do zamontowania na większości monitorów. Dodatkowo posiada stopkę, dzięki której możemy ją umieścić na statywie. Przewód USB-A ma półtora metra, czyli jest wystarczająco długi przy większości możliwych instalacji. Producent zadbał też o zaślepkę na obiektyw, by nikt bez naszej wiedzy nas nie podglądał za pomocą zdalnej aktywacji.

test -Creative-Live!-Cam-Sync-1080p-2

Oczywiście jest to sprzęt przeznaczony do prostych zastosowań, czyli właśnie typowych telekonferencji służbowych, rodzinnych czy towarzyskich. Może również wykonywać zdjęcia. Kamerka Creative Live! Cam Sync 1080p jest w zasadzie idealnie dopasowana do aktualnych potrzeb, wygenerowanych pandemią koronawirusa. Do bardziej profesjonalnych zastosowań raczej się nie nada, ale też i nie taka jej rola (i cena). Na uwagę zasługuje też fakt, że podpinając ją do urządzeń z systemami operacyjnymi Windows (7 lub nowsze) czy MAC OS (Sierra lub nowsze) nie musimy w zasadzie niczym się martwić i niczego nie instalować. Kamerka działa od razu, zadbano też, by była w pełni rozpoznawalna przez najpopularniejsze programy do wideokonferencji. W zasadzie więcej czasu zajmuje poprawienie fryzury, niż przygotowanie Creative Live! Cam Sync 1080p do zdalnej rozmowy…

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 4/5
Wykonanie: 5/5
Funkcje: 4/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4/5

PODSUMOWANIE:

Doskonałe rozwiązanie do pracy w home office i zdalnych spotkań z rodziną czy znajomymi w dobie pandemii.

Komentarze