feat-wspomnienie-cosplay_na_IEM2k15

Cosplay’owy IEM 2015 – wspominki z Katowic

W Katowicach właśnie trwają gorączkowe przygotowania do przyjęcia dziesiątek fanów e-sportu. Wśród nich na pewno da się spotkać barwnych cosplayerów, którzy co roku pojawiają się w halach Spodka i MCK.

Już jutro odbędzie się, po raz czwarty w Polsce, impreza z cyklu Intel Extreme Masters. Trzeci raz będziemy gościć światowy finał cyklu rozgrywek. Gwiazdy e-sportu zasiądą do komputerów w finale 10 edycji IEM, a ich zmagania może obserwować łącznie nawet ponad 100 tysięcy widzów w kompleksie Spodka, zaś miliony w domu, przed ekranami monitorów. My jednak skupiamy się w tym kąciku, oczywiście, na innym aspekcie tej wielkiej imprezy.

Za każdym razem, rok w rok, furorę robią w Spodku i MCK cosplayerzy. Wielu, samemu będąc zapalonymi graczami, szykuje coś wyjątkowego. Nie da się ukryć, że najczęściej są to właśnie stroje z gier, które królują podczas oficjalnych rozgrywek IEM. Zdecydowanie łatwiej tu spotkać kilka Jinx i Katarinę, niż, na przykład, bohaterów trylogii filmów Władca Pierścieni. Już drugi raz imprezie towarzyszyć będzie segment Expo, czyli typowo targowa część, która raczej nie zaskoczy stałych bywalców takich imprez, jak PGA czy tym bardziej Gamescom. W zeszłym roku to właśnie w tym miejscu łatwo było spotkać cosplayerów. Na stoisku Intela odbył się nawet oficjalny konkurs, z którego pełny zapis znajdziecie na naszym kanale GildiaTV:

Przypominamy, że zmagania wygrała Madlencia, ze swym niezapomnianym Dravenem. Ze szczegółami możecie się zapoznać w naszej mini-relacji z ubiegłego roku. Warto zaś dodać, iż nie był to jedyny turniej cosplay’u, gdyż sporą popularnością cieszył się również konkurs Benq. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w galerii na naszym facebookowym fanpage’u, którą przygotował Broken Image Graphic & Photography .

Autorem zdjęcia jest Broken Image Graphic & Photography
Autorem zdjęcia jest Broken Image Graphic & Photography

Jak pokazuje przykład ubiegłorocznej edycji, na pewno warto przyjrzeć się właśnie hali ze stoiskami pod kątem cosplay’owym. Zgodnie z wielokrotnie wspominanym przeze mnie hasłem: wystawcy branży gier i nowych technologii coraz częściej korzystają z pomocy cosplayerów przy promowaniu swych produktów. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami wzrastającego trendu na organizowanie konkursów cosplay’owych w ramach promocji stoisk.

W ubiegłym roku również rzuciła się w oczy dość ciekawa kwestia, która zdaje się nabierać kształtu również w 2016. Na IEM nastaje moda na pewne postaci. Rok temu zarówno Shappi, jak i Violet zaprezentowały Azira z League of Legends, choć obie Panie podeszły do tego projektu w zupełnie różny sposób. Efektem były dwa świetne stroje mające wspólny rodowód, jednak wyglądające odmiennie. Mogliśmy również w konkursie Benq obejrzeć tę samą postać, choć inny skin, stworzony przez Darayę.

Autorem zdjęcia jest Broken Image Graphic & Photography
Autorem zdjęcia jest Broken Image Graphic & Photography

Nadchodzący IEM może upłynąć zaś pod znakiem Kindreda z gry League of Legends. To bowiem kolejna ulubiona postać cosplayerów, która znów najprawdopodobniej będzie reprezentowana przez co najmniej dwie lub trzy uznawane twórczynie. Które konkretnie? Niech to pozostanie niespodzianką dla tych, co nie wiedzą. Zaś Ci, co już widzieli fotografie postępów z konstrukcji cosplay’ów, nie mogą na pewno się już doczekać. Ja również!
Nie ma chyba lepszego zwieńczenia wspominek z IEM 2015, niż film autorstwa Mindbreaker Studio:

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł tylko podsycił Wasz apetyt na tegoroczne cosplay’e na Intel Extreme Masters Katowice. My na pewno będziemy na miejscu, relacjonując wszystko, a po powrocie możecie spodziewać się wielu ciekawych zdjęć i materiałów filmowych. Do zobaczenia w Spodku!

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Od lat czuję się graczem, choć ostatnio trudno jest mi znaleźć tytuły równie interesujące, jak niegdyś. Pomimo tego, lubię jeździć na imprezy związane z grami i tworzyć stamtąd relacje, wywiady, galerie zdjęć i filmy. Z racji wykształcenia - kończyłem Elektronikę i Telekomunikację - ciekawią mnie też nowinki sprzętowe. Przede wszystkim zaś, jestem pasjonatem filmów i seriali. Interesuje mnie co się aktualnie kręci i jakimi metodami.

Komentarze