feat -LG-4K-OLED

CES 2015: LG odkrywa nową, imponującą linię telewizorów OLED na rok 2015

W 2014 roku firma LG Electronics wprowadziła na rynek pierwszy na świecie telewizor OLED o rozdzielczości 4K. W tym roku, na rozpoczynających się właśnie międzynarodowych targach CES, LG zaprezentuje znacznie poszerzoną linię telewizorów w tej technologii.

Nowa linia telewizorów OLED 4K będzie składać się z siedmiu różnych modeli, z elastycznym, zakrzywionym lub płaskim ekranem o rozmiarach 55 cali (widoczna przekątna 54,6 cala), 65 cali (widoczna przekątna 64,5 cala) oraz 77 cali (widoczna przekątna 76,7 cali). Każdy z nich stanowi klasę samą w sobie, zapewniając zupełnie nowe wrażenia wizualne, których źródłem jest niespotykana dotychczas jakość obrazu o perfekcyjnie odwzorowanych kolorach oraz idealnej czerni.

new -lG-4K-OLED

Modele LG OLED 4K z linii na rok 2015 posiadają opracowaną przez LG technologię WRGB. Oznacza to, że matryca została wzbogacona o dodatkowy biały subpiksel, pozwalający na uzyskanie bogatszej i jeszcze bardziej realistycznej palety barw. Telewizory z nowej linii posiadają funkcje, dzięki którym jest możliwe wyświetlanie obrazu o idealnej czerni, perfekcyjnych kolorach oraz nieskończonym współczynniku kontrastu. Dodatkowo zoptymalizowana technologia True Color zapewnia stabilne odwzorowanie barw niezależnie od zmian jasności obrazu, co przekłada się na jeszcze lepszą jakość obrazu o naturalnych, przyjemnych barwach.

Dodatkowo czas reakcji wynoszący maksymalnie 0,001 ms sprawia, że matryca telewizorów OLED od LG reaguje ponad 1000-krotnie szybciej niż standardowe panele LCD. Telewizory OLED wyróżniają się także bardzo szerokim kątem widzenia. Dzięki temu, w odróżnieniu od większości telewizorów LCD, jakość obrazu jest zawsze tak samo dobra – bez względu na kąt patrzenia na ekran.

Telewizory LG OLED z nowej linii zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą Art Slim, która zakłada stworzenie najsmuklejszego telewizora zachowując jednocześnie wyjątkową estetykę i nowoczesny design. Aby nie odciągać uwagi widza od najważniejszej cechy telewizorów OLED, czyli najwyższej jakości obrazu, ograniczono także elementy wokół ekranu. Zastosowano przezroczystą podstawę, dzięki której telewizor sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu.

Firma LG zaprojektowała nowe ekrany OLED ze szczególną dbałością o szczegóły — nawet tylna obudowa posiada gładkie wykończenie, jest wolna od zaczepów i otworów. Podczas gdy telewizory LG z zakrzywionym ekranem mogą wyglądać jak dzieła sztuki, to płaskie telewizory mają subtelny wygląd, trafiający w gusta osób poszukujących prostoty i minimalizmu.

Dopełnieniem niezrównanej jakości obrazu oraz wyjątkowego wyglądu telewizorów LG OLED 2015 jest zaawansowany system dźwiękowy zaprojektowany we współpracy z renomowaną marką Harman/Kardon. Głośniki w układzie 4.2 współpracują z systemem ULTRA Surround, gwarantując silny, głęboki i bogaty dźwięk o wysokiej jakości.

Wszystkie telewizory LG OLED 4K z oferty na rok 2015 wyposażone zostały także w system operacyjny webOS 2.0, będący najnowszą wersją platformy SMART od LG. Ze względu na udoskonalony interfejs użytkownika oraz szereg nowych funkcji, system webOS 2.0 pozwala na łatwiejszą i bardziej intuicyjną obsługę telewizora. Nowa platforma SMART TV od LG zapewnia zupełnie nowy poziom prostoty i wygody użytkowania. Jej atutami są krótszy czas reakcji, a także menu, które można łatwo dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

„Udostępniając najnowszą technologię OLED szerokiej grupie konsumentów, firma LG przyczynia się do upowszechniania innowacji” powiedział In-kyu Lee, wiceprezes oraz szef oddziału ds. telewizorów i monitorów w dziale LG Electronics Home Entertainment. „Jesteśmy przekonani, że ewolucja telewizorów będzie podążać właśnie w tym kierunku – a LG będzie rozwijać i poszerzać ofertę telewizorów OLED do momentu, aż staną się one propozycją osiągalną dla wszystkich widzów”.

Podczas wystawy CES, telewizory OLED od LG zostały uhonorowane przez stowarzyszenie CEA (Consumer Electronics Association) specjalnymi nagrodami w kategorii innowacyjności. CES Innovation Awards zdobyły modele: 77-calowy OLED 4K z elastycznym ekranem (model 77EG9900), 65-calowy OLED 4K – Floating Art Slim z zakrzywionym ekranem (model 65EG9600) oraz 55-calowy OLED 4K – Floating Art Slim Flat (model 55EF9500).

Wszystkich uczestników targów CES 2015 zachęcamy do odwiedzenia stanowiska firmy LG (Las Vegas Convention Center, Central Hall nr 8204) i zapoznania się z imponującą linią telewizorów OLED.

Więcej informacji na temat najnowszej linii telewizorów LG można znaleźć w internetowym centrum prasowym LG www.LGnewsroom.com

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze