new-armored-warfare-1

Armored Warfare – Global Operations

Armored Warfare jest dziełem firmy Obsidian Entartaiment i bezpośrednim konkurentem znanej gry World of Tanks. 8 października minął rok od daty premiery gry i z tej okazji, poza wieloma innymi atrakcjami i bonusami, które można otrzymać, firma OBSIDIAN postanowiła udostępnić dla graczy publiczny serwer testowy na którym można zagrać w najnowszy dodatek do gry o nazwie Global Operations – Globalne operacje. To właśnie na tym trybie gry skupimy naszą uwagę.

new-armored-warfare

Globalne operacje to bardzo nietypowy i niespotykany rodzaj rozgrywki. Jest to tryb tzw. rozgrywki hybrydowej polegającej na połączeniu klasycznych starć PVP z AI. Dzięki temu rozgrywka jest bardzo dynamiczna i interesująca. W normalnym trybie PVP mamy dwie strony, które ze sobą walczą a ich celem jest zdobycie punktu kontrolnego przeciwnika lub jego całkowite zniszczenie. Natomiast w trybie hybrydowym pojawia się trzecia strona konfliktu w postaci przeciwnika AI, który nie sprzymierza się z żadną ze stron i traktuje je jako wroga i broni własnego obszaru wpływów, więc poza realizacją zasadniczego celu rozgrywki, którym jest wyeliminowanie przeciwnika PVP musimy także walczyć z przeciwnikiem AI. Głównym celem jest zdobywanie generowanych losowo punktów kontrolnych i wyniszczenie przeciwnika. Jednak to nie wszystko.

new-armored-warfare-2

Pojawia się kilka celów pobocznych, takich jak zdobywanie tzw. „dzikich kart” dzięki którym cała rozgrywka nabiera jeszcze większej dynamiki. „Dzikie karty” dają nam możliwość zdobycia nagród w postaci samodzielnie strzelającego umocnionego stanowiska ogniowego AI, przywołania bezzałogowego statku powietrznego śledzącego ruchy wroga, wezwania bombowca B2, który będzie siał spustoszenie za liniami wroga a także wsparcia, które polega na zrzucie zaopatrzenia pozwalającego na uzupełnienie amunicji i naprawę uszkodzonego pojazdu. W razie zniszczenia mamy możliwość odrodzenia się w jednym z trzech punktów kontrolnych aby kontynuować walkę.

new-armored-warfare-5

Należy także wspomnieć o dynamicznej zmieniającej się pogodzie, która ogranicza widoczność i zmusza gracza do weryfikacji swojej taktyki. Obecnie na publicznym serwerze testowym jest jedna mapa o nazwie „Przejście przez pustynię”. Wymiary mapy są znaczące, 1800 x 1800 metrów, więc mamy sporo miejsca na realizację naszej taktyki. Obsidian Entartaiment zapowiedział, że kolejne mapy będą jeszcze większe. Powróćmy do wspomnianej mapy. Jak sama nazwa wskazuje polem walki jest pustynia na której znajduje się suchy dok z lotniskowcem a także baza wojskowa. Bardzo duża liczba konstrukcji, budynków i różnorodnych przeszkód terenowych daje graczowi ogromne możliwości w zakresie planowania i realizacji rozgrywki taktycznej. Standardowo rozgrywkę rozpoczynamy w piętnastoosobowej drużynie. Staramy się zrealizować cele, które doprowadzą do zwycięstwa drużyny. Oczywiście najlepiej grać ze znajomymi w plutonie i wspólnie opracować taktykę rozgrywki, która, poza zwycięstwem w bitwie pozwoli nam na zdobywanie indywidualnych nagród w postaci skrzynek z zaopatrzeniem, kredytów i reputacji. Każda rozgrywka trwa 15 minut.

new-armored-warfare-7

Zniszczenie pojazdu przeciwnika, pojazdu AI lub bunkrów nieprzyjaciela pozbawia go kolejnych punktów, więc nie ma tu standardowego trybu eliminacji kolejnych pojazdów, które, jak już wspomniałem, odradzają się po zniszczeniu. Jest to o tyle ciekawe, że daje graczowi możliwość rozegrania całej partii a nie powiedzmy 30 sekund, bo akurat trafił pod lufy przeciwnika. Według mnie podstawą sukcesu w tym trybie rozgrywki jest praca zespołowa, nawet jeśli nie gramy ze znajomymi, to należy się podczepić pod kogoś ze swojej drużyny i wspólnie atakować przeciwnika. Zauważyłem, że gracze chętnie przystają na takie rozwiązania ponieważ każdy zna maksymę „co dwie lufy to nie jedna”. Miałem okazję rozegrać kilkadziesiąt bitew na wspominanej mapie i uważam, że to jest naprawdę doskonały pomysł i świetne rozwiązanie w kategorii rozgrywek PVP. Serdecznie polecam wypróbowanie Globalnych Operacji. Jestem przekonany, że nie będziecie rozczarowani. Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat w jaki sposób zalogować się na publiczny serwer testowy zajrzyjcie pod ten adres aw.my.com. Armored Warfare to doskonała gra mmo, a po zapowiedzianych aktualizacjach będzie naprawdę bardzo ciekawą alternatywą dla innych tego typu gier sieciowych. Spróbujcie… nie pożałujecie.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze